Obliczanie śladu Węglowego - Jak obliczyć ślad węglowy? Metody i narzędzia do monitorowania emisji dwutlenku węgla

Dodane: 25-05-2024 16:53

Metody obliczania śladu węglowego Obliczanie śladu węglowego to proces oceny ilości emisji dwutlenku węgla powodowanej przez działalność człowieka lub przez określoną jednostkę - np. produkt, usługę, czy całą firmę. Istnieje wiele

Obliczanie śladu Węglowego - Jak obliczyć ślad węglowy? Metody i narzędzia do monitorowania emisji dwutlenku węgla Obliczanie śladu węglowego

Metody obliczania śladu węglowego


Obliczanie śladu węglowego to proces oceny ilości emisji dwutlenku węgla powodowanej przez działalność człowieka lub przez określoną jednostkę - np. produkt, usługę, czy całą firmę. Istnieje wiele różnych metod obliczania śladu węglowego, takich jak analiza cyklu życia, normy ISO 14064 czy kalkulatory śladu węglowego.

Analiza cyklu życia (LCA) to kompleksowa metoda oceny wpływu pewnego produktu na środowisko.


http://sk-development.pl/